بتول یوسفی ، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا 

مقالات چاپ شده در مجلات علمي و پژوهشي

  1. «بررسی و نقد دیدگاه سیدجمال­الدین‌ اسدآبادی‌ و محمد عبده در سیر استعلایی بیداری اسلامی» در مجله «جستارهای سیاسی معاصر»، 1391
  2. «نسبت نظام مردم سالاری دینی با تمدن غرب(تمدن موجود) و تمدن مهدوی(تمدن موعود)» در مجله «جستارهای سیاسی معاصر»، بهار 1396.

 

 

مقالات ارائه شده در کنفرانسهای علمی

1. «نقش نظام مردم سالاری دینی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی» در همایش ملی مردم­سالاری دینی جهان اسلام و غرب، دانشگاه شهید بهشتی، بهمن ماه 1397.

2- «رویکری تمدنی به ظرفیت­های فکری و تاریخی انقلاب اسلامی ایران(با تأکید بر اندیشه­ی رهبران انقلاب)» در چهارمین همایش تمدن نوین اسلامی، دانشگاه شاهد، اسفندماه 1397.

3- «فطرت، محوری ترین مفهوم در تمدن اسلامی» در همایش بین المللی «بازخوانی تمدن اسلامی و جهان شهر معنوی با تأکید بر شهر مقدس مشهد» و ثبت در پایگاه ISC و SID ، آذرماه 1396.

 

 

طرحهای پژوهشی

  1.  پروژه تحقیقاتی در پژوهشکده انقلاب اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1389.
  2.  پروژه تحقیقاتی با عنوان «بررسی جریان بیداری اسلامی در قرن معاصر با تأکید بر اندیشه امام خمینی و آیت الله خامنه­ ای» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال‏1390.
  3.  پروژه تحقیقاتی با موضوع «جایگاه مؤلفه ملیّت در ساخت تمدن اسلامی» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال‏1391.

 

 

اختراع/اکتشاف/اثربدیع و ارزنده هنری

 

 

 

افتخارات/جوایز

 

 

کتب تألیف/ترجمه شده

1- «پژوهشی پیرامون مبانی نظری بیداری اسلامی در قرن اخیر با تاکید بر اندیشه­های حضرت آیت الله خامنه­ای»،تهران،انتشارات نهضت نرم افزاری وابسته انتشارات انقلاب اسلامی،1391.
2-«درآمدی بر  تمدن اسلامی؛ رهیافتی پیرامون ماهیت، ظرفیت و امکانات تمدن نوین اسلامی»، انتشارات آرما، 1396.

 

 

سایر پژوهش ها