زهرا طالب پور

 عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س)

  • محقق پسادکتری

غزاله عابدی- ۱۳۹۸

غزاله عابدی در حال حاضر پژوهشگر پسادکتری در دانشگاه الزهرا بوده و در زمینه توسعه­ی روش­های نوین برای آنالیز آنزيم­ها و اسانس­های ‏حساسیت­زا در برخی از محصولات شوينده، ‏آرايشی و بهداشتی، تحقیق می­کند. ایشان دوره دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد خود را در ‏گرایش شیمی تجزیه و به­ترتیب در دانشگاه­ الزهراء و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و دوره کارشناسی خود را در رشته شیمی محض ‏و دانشگاه الزهراء گذرانده است. همچنین ایشان در حال حاضر به عنوان ممیز با اداره استاندارد ایران همکاری می­کند. از مهمترین سوابق کاری ‏ایشان می­توان به مشاور آزمایشگاه در انجمن صنایع آرایشی – بهداشتی و شوینده ایران، کارشناس ارشد آزمایشگاه در واحد تحقیق و توسعه در ‏شرکت پاکسان، کارشناس پژوهشی در واحد سامانه­های نوین دارورسانی در پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و مشاور تحصیلی در کانون ‏فرهنگی قلم­چی اشاره کرد. تحقیقات ایشان بیشتر در زمینه­های صنعت شوینده و آرایشی و بهداشتی، صنعت مواد دارویی، روش­های نوین آنالیز ‏به کمک روش­های کروماتوگرافی و طیف­سنجی جرمی متمرکز شده است.‏

پست الکترونیکی: 
gh.abedi@alzahra.ac.ir، g.abedi2011@yahoo.com


  • دانشجویان دکتری


مریم سلامی- ۱۳۹۶

مریم سلامی در حال حاضردانشجوی سال سوم مقطع دکتری رشته شیمی تجزیه دانشگاه الزهرا است و در زمینه تشخیص و اندازه گیری بیومارکرهای سرطانی در نمونه­های بیولوژیکی فعالیت می­کند. او دوره کارشناسی را در رشته شیمی کاربردی در دانشگاه قم از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ گذرانده و دوره کارشناسی ارشد را در سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ در همان دانشگاه در رشته شیمی تجزیه  با موضوع ساخت جاذب­های نانوکامپوزیت به منظور اندازه گیری بنزودیازپین ها در نمونه­ های ادرار بیماران سپری کرده است. او متولد آبان ماه ۱۳۶۹ و اهل شهرستان گلپایگان است ودر حال حاضر ساکن شهر قم است. 

 

 


آرزو حسینی- ۱۳۹۶

آرزو حسینی در مهرماه سال ۹۶ به عنوان دانشجوی بین الملل بورسیه دکتری در رشته شیمی تجزیه به گروه تحقیقاتی خانم دکتر طالب­پور وارد شد. ایشان کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه بین المللی امام خمینی گذرانده و رساله خود را در زمینه حذف پساب­های رنگی با استفاده از نانوذرات اکسید روی با موفقیت به اتمام رسانده است. زمینه کاری ایشان در دوره دکتری ارائه روش­های نوین برای استخراج و جداسازی داروها است. خانم حسینی همچنین با گذراندن دوره­های آموزشی مرتبط با استاندارد ISO/IEC 17025، به عنوان کارشناس آزمایشگاه برای استقرار این استاندارد همکاری می­کند.

پست الکترونیکی: 
arezuhosseiny@gmail.com

 


رابعه مهدوی- ۱۳۹۸

رابعه مهدوی در حال حاضر دانشجوی دکتری دانشگاه الزهرا می‌باشد. وی دوره کارشناسی ارشد خود را با گرایش شیمی تجزیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی گذرانده است. تحقیقات این مقطع در زمینه تهیه و شناسایی بستر هیدروژل‎‌های نانو مغناطیسی بر پایه‌ی کیتوسان جهت استخراج و پیش‌تغلیظ آنیون‌ها بوده است.

پست الکترونیکی: r.maugustr1975@gmail.com

 

 


  • دانشجویان کارشناسی ارشد


نیلوفر سادات موسوی- ۱۳۹۷

نیلوفرسادات موسوی در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی تجزیه در دانشگاه الزهرا بوده و در زمینه افزودنی‌ها در مواد غذایی، تحقیق می­کند. ایشان دوره کارشناسی خود را در رشته شیمی محض ‏و دانشگاه الزهراء گذرانده است. همچنین ایشان در حال حاضر به عنوان کارشناس آزمایشگاه با آزمایشگاه همکار اداره استاندارد ایران همکاری می­کند. از مهم­ترین سوابق کاری ‏ایشان می­توان به کارشناسی آزمایشگاه در شرکت تحقیقات کانی‌شناسی و زمین‌شناسی کان پژوه و معاونت انجمن دانشجویی شیمی دانشگاه الزهرا اشاره کرد.تحقیقات ایشان بیشتر در زمینه­های صنعت مواد غذایی و افزودنی‌ها، روش­های نوین آنالیز ‏به کمک روش­های کروماتوگرافی متمرکز شده است.‏

پست الکترونیکی: mousavi.nilufar@gmail.com


مائده نوری- ۱۳۹۷

مائده نوری، تحصیلات خود را در سال ۱۳۹۲ در رشته شیمی محض در دانشگاه الزهرا(س) آغاز نمود و کارشناسی ارشد خود را نیز در همان دانشگاه در رشته شیمی تجزیه (گرایش جداسازی) ادامه داد. او در دوره کارشناسی ارشد در گروه تحقیقاتی دکتر طالب پور پذیرفته و مشغول به تحقیقات در زمینه "آنالیز و استخراج استروئیدها" شد. 

وی جایگاه نخست در یازدهمین دوره مسابقات کشوری "ماشین‌های شیمیایی (Chemecar)" را کسب نموده و همچنین به عنوان برگزیده ششمین و هشتمین دوره جشنواره حرکت دانشگاه الزهرا(س) انتخاب شد. دریافت تقدیرنامه از ستاد ملی فناوری نانو از جمله دیگر افتخارات وی بوده و عضویت در تیم اجرایی هفتمین مسابقات ملی فناوری نانو را نیز در کارنامه عملی خود دارد. از جمله فعالیت‌ها و سوابق اجرایی وی در دوران دانشجویی نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

۱- دبیر انجمن علمی دانشجویی شیمی دانشگاه الزهرا(س)

۲- نایب دبیر اتحادیه دانشجویی شیمی ایران

۳- دبیر کمیته تحقیق و توسعه اتحادیه دانشجویی شیمی ایران

۴- رابط ستاد ملی نانو در دانشگاه الزهرا(س)

پست الکترونیکی: maedeh.nouri73@gmail.com


فاطمه شمالی- ۱۳۹۷

فاطمه شمالی در حال حاضر دانشجو کارشناسی ارشد گرایش شیمی تجزیه در دانشگاه الزهرا بوده و در زمینه پایش میزان ترکیبات N-نیتروزآمین در برخی از فرم های دارویی تحقیق می‌کند. ایشان دوره کارشناسی خود را در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گذرانده است. از علاقه مندی های ایشان می‌توان به کسب تجربه و هم چنین پژوهش در زمینه‌ی آنالیز ناخالصی‌های مواد دارویی اشاره کرد.

پست الکترونیکی: Shomali.saba74@gmail.com

 

 


  • فارغ التحصیلان

فریده حقیقی، طراحی، ساخت و شبیه سازی سیستم­های جداسازی بر روی تراشه، ۱۳۹۹.

سیما نجفی قامت، تهیه و مطالعه رفتار جاذب‌های جدید پلیمری با چارچوب‌های فلز-آلی برای استخراج برخی از آلاینده‌های زیست محیطی و مواد فعال بیولوژیکی، ۱۳۹۹.

مهسا سروری شاد، بررسی پروفایل اسیدهای آمینه­ی موجود در پلاسمای کودکان با استفاده از کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا، ۱۳۹۹.

حدیث وکیلی، اندازه گیری اسیدهای آمینه در شیر خشک های رژیمی نوزادان با استفاده از روش کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا، ۱۳۹۹.

مریم کاشی، آنالیز استرول­های برخی از روغن­های خوراکی گیاهی و حیوانی با استفاده از کروماتوگرافی گازی- طیف سنجی جرمی، ۱۳۹۸.

گلچین پوریان، ساخت و ارزیابی فاز جذبی پلی آکریلات جهت استفاده در تکنیک ریز استخراج فاز جامد پیپت تیپ برای اندازه­گیری داروی کارودیلول در محیط­های آبی، ۱۳۹۷.

غزاله عبادی، ارائه ی روش های جدید برای جداسازی و اندازه گیری ‏N‏- نیتروزو دی اتانول ‏آمین ‏‎(NDELA)‎‏ و شناسایی برخی آنزیم ها در محصولات آرایشی و ‏بهداشتی و شوینده ها، ۱۳۹۷.

پریا اسدی، کاربرد پوشش الکتروسنتزی پلی­پیرول بر میله چرخان در استخراج استرادیول از نمونه­های آبی، ۱۳۹۶.

زهرا نصراللهی، بررسی توانایی چارچوب­های ایمیدازولی زئولیتی به عنوان جاذب در روش­های ریز استخراج فاز جامد، ۱۳۹۶.

مهسا حیدری، بررسی پروفایل متیل استر اسیدهای چرب برخی از روغن­های خوراکی گیاهی و حیوانی به دست آمده با استفاده از کروماتوگرافی گازی- طیف سنجی جرمی، ۱۳۹۶. 

زیبا عبدالله پور، بررسی پروفایل اسیدهای آلی موجود در نمونه قطره خون خشک شده نوزادان سالم و بیمار با استفاده از GC-MS و کمومتریکس، ۱۳۹۵.

مریم السادات موسوی، بهینه کردن مراحل آماده­سازی قطره خون خشک شده به منظور بررسی اسیدهای آمینه نشانگر زیستی در نوزادان ۲ تا ۷ روزه با استفاده از کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا، ۱۳۹۵. 

آسیه مددی، استخراج و اندازه­گیری باقیمانده برخی از آفت­کش­ها در خرما، ۱۳۹۴. 

ویدا بابارحیمی، ارزیابی پلیمر اکریلاتی با ساختار نانویی تکپارچه به عنوان جاذب مناسب برای استخراج برخی از داروهای تنظیم کننده فشار خون از محیط های بیولوژیکی، ۱۳۹۴.

آزاده تاجمیر ریاحی، ردیابی تعدادی از اسیدهای آلی و چرب به عنوان نشان­گرهای زیستی برخی از ناهنجاری های مادرزادی در سیالات بیولوژیکی با استفاده از کروماتوگرافی گازی، ۱۳۹۴.

شیما کریمی، بررسی کارایی جاذب­های مختلف در استخراج برخی از ترکیبات و ارزیابی آن­ها با روش فلوئورسانس، شیما کریمی، ۱۳۹۳.

مهسا ترابی زاده، ساخت پوشش­های تکپارچه به عنوان جاذب روی میله های چرخان و ارزیابی آن­ها جهت استخراج برخی داروها از محیط­های بیولوژیکی، ۱۳۹۳.

فریده حقیقی، ساخت بسترهای سیلیکایی یکپارچه عامل­دار شده و ارزیابی کارایی جداسازی ستون یکپارچه 18C با بررسی اختلالات متابولیکی آمینواسیدها، ۱۳۹۳.

زهرا سفیدی، استخراج برخی از افزودنی­های مواد غذایی با استفاده از روشی سریع، آسان، ارزان، موثر، نیرومند و ایمن (QuEChERS) و آنالیز آن­ها با کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا، ۱۳۹۲. 

سیما نجفی، ساخت و ارزیابی کارایی ستون های یکپارچه کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا، ۱۳۹۲.

مهدیه حسین زاده، استفاده از سیستم های مختلف طیف بینی مولکولی به منظور بررسی تاثیر نانو ذرات بر ویژگی­ها و رفتار DNA، ۱۳۹۲. 

فهیمه میرزایی، ارزیابی میله های چرخان پوشش داده شده با نانو لوله های کربنی تک دیواره و پلی دی متیل سیلوکسان برای استخراج ترکیبات آلی فرار از محیط های آبی با استفاده از روش واجذب حرارتی و کروماتوگرافی گازی، ۱۳۹۱. 

سیمین دخت رستمی، ارزيابی روش استخراج جذبی با ميله چرخان پوشيده شده با يورتان متاکريلات - کروماتوگرافی مايع با کارايی بالا برای اندازه گيری آلاينده هايی با قطبيت متفاوت، ۱۳۹۱.

نادیا اکباتانی، تعیین همزمان متادون و مواد جانبی آن با استفاده از روش­های کروماتوگرافی، ۱۳۹۰.

سامره رنجبر، ارزیابی نانو لوله های کربنی به عنوان جاذب جدید در روش استخراج جذبی بر روی میله چرخان، ۱۳۹۰.

منصوره طاهری، مطالعه برهمکنش  ذرات نانو نقره با DNA، ۱۳۹۰.

طلعت دلاور رفیعی، ساخت ميله چرخان با پوشش پلي آکريلات به روش سل- ژل، ۱۳۹۰.

مریم تاراجی، جداسازي انانتيومري بتا بلوکرها با استفاده از استخراج جذبی ميله ي چرخان-كروماتوگرافي مايع با كارايي بالا، ۱۳۹۰.

شادی انصاری، استفاده از روش استخراج جذبي روی ميله ي آهنی جفت شده با اسپکتروسکوپی رزونانس مغناطيسی هسته فسفر به منظور اندازه گيری برخی از حشره کش های آلی فسفر دار در محيط­های آبی، ۱۳۸۹.

معصومه فیروزی، بررسي و مقايسه روش هاي مختلف استخراج اسانس از قسمت هاي مختلف گياه  Tanacetum sonbolii، ۱۳۸۸.

شقایق باژدان زاده، روش های استخراج فاز جامد برای جداسازی داروهای روان درمانی از محيط های پيچيده، ۱۳۸۸. 

فاطمه ملاعباسی، استفاده از اسپكتروسكپي رزونانس مغناطيسي هسته فسفر به منظور مطالعه تعدادي از حشره­كش هاي آلی فسفردار در نمونه­هاي حقيقي، ۱۳۸۷. 

مهرگان صفری، ساخت یک پوشش جدید برای استخراج نیتروزو دی فنیل آمین (NDPhA) در نمونه آبی با استفاده از روش جذب بر روی میله چرخان و کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (SBSE-HPLC)، ۱۳۸۷.

حکیمه پور عبداللهی، بررسی مسير تخريب و معرفي يك روش جديد براي ﺁناليز همزمان سفکسيم و محصولات تخريبي آن، ۱۳۸۶. 

رویا تولایی، اندازه­گیری همزمان ماکرومولکول­ها در ماتریکس­های پیچیده با استفاده از FT-IR و کمومتریکس، ۱۳۸۶.